امنیت شبکه - کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات (شبکه‌های کامپیوتری - تولید نرم‌افزار) و مهندسی نرم‌افزار

ترم اول سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵

اخبار درس

۷ آبان ۹۵

با سلام. اسلایدهای مربوط به بخش اول درس، تمام فصل‌ها، از اینجا قابل دریافت است.

۸ مهر ۹۵

با سلام. به درس «امنیت شبکه» خوش آمدید. مزید امتنان است پرسش‌نامه‌ی درس را پس از جلسه‌ی اول و قبل از جلسه‌ی سوم تکمیل فرمایید. لینک‌های مربوطه‌ را می‌توانید در قسمت پیوندها مشاهده نمایید.

اطلاعات عمومی

تاریخ‌های مهم
  • آزمون پایان ترم - طبق اعلام سیستم آموزشی دانشگاه
سرفصل درس
بخش ۱: الگوریتم‌های رمزنگاری کلید متقارن (جریانی و بلوکی)؛ کلید نامتقارن؛ توابع درهم‌ساز؛ تحلیل رمز؛ توزیع و مدیریت کلید؛ احراز هویت کاربران
بخش ۲: امنیت شبکه؛ کنترل دسترسی؛ کاربرد الگوریتم‌های رمزنگاری در تامین امنیت شبکه‌های کامپیوتری و اینترنت
بخش ۳: امنیت سیستم‌های کامپیوتری و کاربرد الگوریتم‌های رمزنگاری در تامین امنیت یک سیستم کامپیوتری؛ دیواره‌ی آتش و تشخیص نفوذ؛ مقابله با بد افزارها
مراجع
  • [PP10] Paar, Christof, and Jan Pelzl. Understanding cryptography: a textbook for students and practitioners. Springer Science & Business Media, 2010.
  • [S14] Stallings, William. Cryptography and Network Security: Principles and Practice, 6th Edition. Pearson Higher Ed, 2014.
از مرجع [PP10]، فصل‌های ۱ الی ۱۳ (کل کتاب) و از مرجع [S14]، فصل‌های ۱۴ الی ۲۰ مورد نیاز خواهند بود.
گزارش پژوهشی
دانشجویان لازم است یکی از فصل‌های ۱۴ الی ۲۰ کتاب [S14] را انتخاب کرده و طبق قالب گزارش که از اینجا قابل دریافت است؛ گزارش خود را تا حداکثر یک هفته به تاریخ آزمون پایان ترم نوشته و از طریق آدرس [email protected] با موضوع NS-DOCUMENT-888888888 که 888888888 برابر با شماره‌ی دانشجویی است؛ ارسال نمایند.
توضیح اینکه متن گزارش با قلم Yas برای متن فارسی Linux Libertine Display برای متن انگلیسی است. این قالب مبتنی بر قالب کنفرانس رمز ایران تهیه شده است.
پیوندها
  • پرسش‌نامه‌

    لطفا این پرسش‌نامه را پس از اولین جلسه و قبل از آغاز سومین جلسه تکمیل فرمایید.
    https://goo.gl/forms/euoj4EnjKgNvtzq12
تحویل به موقع تمرین‌ها
با توجه به مقطع درس؛ تحویل تمرین‌ها در اختیار دانشجویان خواهد بود؛ اما لازم است همه‌ی تمرین‌ها تا قبل از آزمون پایان‌ترم، تحویل گردند. با توجه به تجربه‌های قبلی؛ توصیه اکید می‌شود تمرین هر هفته را حداکثر تا پایان هفته‌ی بعد؛ تحویل دهید تا با جریان درس همگام باشید.

جلسات درس

جلسه‌ی دوم - ۲۹ مهر ۹۵
تمرین سری اول

آزمون‌ها

...

نمرات

ردیف عنوان نمره شرح
۱ تمرین ۵
۲ پروژه‌ی پژوهشی گزارش کتبی ۵
۳ آزمون‌های کتبی - ۱۰ -
پایان ترم - -
۴ تلاش بیشتر
جمع نمرات ۲۰ + ۲

سوالات رایج

...